השבת בעלי חיים אל הטבע

הצלת חיות הבר
מסכנת הכחדה

הקרן לשמירת הטבע והמורשת מסייעת לרשות הטבע והגנים בפרויקטים שונים הנוגעים לשימור הטבע והנוף ברחבי הארץ והגנה עליהם. מטרת הקרן, דרך עבודה משותפת עם רט"ג, היא להבטיח כי מינים שונים של חי וצומח יישמרו מסיכון או הכחדה, ולהביא לחיסול מינים מזיקים או פולשים בכל הזדמנות אפשרית.
כמה מהפרויקטים הבולטים בהם מעורבת הקרן כוללים את הקמתו של המרכז הארצי להצלת צבי הים, וכן פרויקט ההשבה לטבע של מינים בסכנת הכחדה, כגון יחמורים, נשרים וראמים.

השבה אל הטבע

אחת מפעילויותיה החשובות של רשות הטבע והגנים היא השבתן של חיות בר בסכנת הכחדה לטבע ולנוף הארץ. למטרה זו הוקמו שתי שמורות טבע ייחודיות: שמורת הטבע חי-בר כרמל המיועד למינים שמקורם באזור הים תיכוני, ושמורת הטבע חי-בר יוטבתה בערבה המיועד למינים שמקורם באסיה ובאפריקה.

השבת חיות בר שנכחדו מן הטבע הוא תהליך מסובך ויקר, ומתבצע על פי עקרונות הארגון הבינלאומי לשמירת הטבע IUCN. על מנת להשיב את חיות הבר לטבע צריך לבדוק מה הם הגורמים האנושיים שהעמידו את בעלי החיים בסכנת ההכחדה. בנוסף, צריך להקצות שטחים טבעיים גדולים, המספיקים לקיום אוכלוסייה בת-קיימא. בהינתן התנאים המתאימים אפשר לפתוח את גרעיני הרבייה בשמורות הטבע. לאחר רבייה מוצלחת בשבי, אפשר להתחיל תהליך של התאקלמות בטבע, כאשר עונדים לחלק מבעלי החיים משדרים המאפשרים מעקב.
סגירת תפריט

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

דילוג לתוכן