לתמיכה
ופרטים נוספים
כתבו לנו למייל:

שער הגיא

פרויקט השימור והפיתוח של חאן שער הגיא היה לאחד ממוקדי הפעילות שלנו עם המגזר העסקי.

שער הגיא הוא המבוא המערבי החשוב ביותר בדרך אל ירושלים. כבר במאה ה-19 שימשה דרך זו את העות'מנים למעבר של שיירות גמלים. בהגיעם של צליינים לארץ ועלייתם לירושלים, הם נדרשו להקים באמצע הדרך מיפו לירושלים מקום ללינת לילה, ועל כן הוקם במקום חאן – הלא הוא חאן שער הגיא.

הממשלה הפקידה בידי רשות הטבע והגנים את פרויקט שימור ושיקום המבנים בחאן שער הגיא שיתאים לקבלת קהל והמחשת סיפור גבורתם של מלווי השיירות ומבקיעי הדרך לירושלים במלחמת השחרור.

הקרן נרתמה למען הגשמת הפרויקט ויחד עם קבוצת תעבורה שנרתמה למיזם ותרמה למימושו ואיפשרה את הוצאתו לפועל. בתמונות למטה תוכלו לקבל הצצה לפרויקט השחזור ההיסטורי שנעשה בחאן שער הגיא. כיום פועל  כמרכז מורשת והסברה לשיירות המשוריינות ולסיפורם של הלוחמים שהבקיעו את הדרך לבירה הנצורה במלחמת העצמאות.

אלוף (במיל') מתן וילנאי, נשיא הקרן לשמירת הטבע והמורשת: "כעת יש לנו הזדמנות לאומית להוקיר את מבקיעי הדרך לירושלים ולשמר את סיפורם לדורי דורות. אני מחכה לראות את ילדי ישראל מתרוצצים סביב המשוריינים ורואה בתרומה זו של קבוצת תעבורה ערך רב בעשייה שלנו סביב פיתוח המשאבים לשימור המורשת בישראל".
סגירת תפריט

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

דילוג לתוכן